Wish List 0

Gizlilik ve Güvenlik

Kredi Kartı Güvenliği
ulumak.com 'da kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir kilit vardır. Bu kilit, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünmeden bankanıza iletileceğinin işaretidir.
 
ulumak.com kişisel bilgilerinizi, kart numarası ve şifrelerinizi kayıt etmez, saklamaz. 


Rapid SSL Güvenlik Sertifikası
ulumak.com alışveriş sitesi, SSL güvenlik sertifikalarının yüksek standardı olan Rapid SSL 128 sertifikasına sahip bir alışveriş sitesidir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi, Web sitemiz çok sıkı bir güvenlik prosedürlerinden geçerek Rapid SSL ile bilgi güvenliğinizi sağlamıştır.
 


SSL Sertifikası Nedir?
SSL kelimesinin açılımı (Secure Sockets Layer) dır. SSL sitenin güvenliğini değil siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Kullanıcı, siteyi ziyaret ettiğinde kendi kontrolünde olmayan bir bağlantı tipi kullanıyorsa ve https protokolünü kullanmıyorsa kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri vb unsurlarının ikinci bir kişinin eline geçmesine olanak sağlamış olur.
 
256 Bit SSL Sertifikası Çalışma Prensibi
SSL, bilgisayarlar arasında veri iletimi sırasında özel bir şifre prosedürü kullanılmasıdır. Her bir SSL oturumu ayrı ayrı şifrelenir ve şifreyi açacak anahtar da oluşturulur ve iletişimin diğer tarafına gönderilir. Şifre başkasının eline geçse bile bu anahtar olmadan açılmayacaktır. 256 bit SSL ifadesi ile kastedilen şifrelemede kullanılan oturum anahtarın uzunluğudur.  Bit, ikilik sayma düzenindeki rakamlara  - yani 1 ve 0 değerlerine - karşılık gelen ifadedir. Oturum 256 Bit SSL Sertifikası Nediranahtar ne kadar karmaşıksa, şifrenin çözülmesi o kadar zor olacaktır. 256 bit uzunluğundaki bir anahtarın kırılması için 2 üzeri 256 farklı kombinasyon denenmesi gerektiğini gösterir ki en hızlı bilgisayarlarla bile mümkün değildir. 

3D Secure Nedir? 
İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 
Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.
Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.
 
 
3D Secure Neden Güvenlidir? 
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.
 
3D Secure Nasıl İşler? 
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. 
Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. 
Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. 
Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.
 
3D Secure Şifre Belirleme ve Kullanım 
Değerli müşterimiz, eğer daha önce 3D Secure şifresi almadıysanız alışveriş yapmak için www.ulumak.com’a girdiğinizde 3D Secure şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir.